ΠΑΡΑΣΧΟΥ ΝΙΚΟΣ – ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ – ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ

ΠΑΡΑΣΧΟΥ ΝΙΚΟΣ

Βιογραφικό

Υποψήφιος Δήμαρχος Δήμου Θερμαικού

Δημοτική Παράταξη: ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ για τον Θερμαϊκό

oloi-mazi-gia-ton thermaiko

Ο Παράσχου Νίκος αποφοίτησε αριστούχος από την παραγωγική Σχολή Αξιωματικών της ΕΛ.ΑΣ. και τερμάτισε τη σταδιοδρομία του με τον βαθμό του Ταξιάρχου.

Σπούδασε Νομικά στην Αθήνα και Γερμανική Φιλολογία στη Θεσσαλονίκη.

Υπηρέτησε ως Αστυνομικός Διευθυντής στη Διεύθυνση Αστυνομίας Θεσσαλονίκης.

Παρακολούθησε εξειδικευμένα σεμινάρια Σχεδιασμού, Προγραμματισμού και Ασφάλειας υπό την αιγίδα του Ελληνικού κράτους, των ΗΠΑ και του Καναδά.

Υποψήφιος Δήμαρχος Θερμαϊκού το 2010

Δημοτικός σύμβουλος από το 2011. Αντιπρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου από το 2017 έως σήμερα.

Διετέλεσε μέλος της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Θερμαϊκού και μέλος των Διοικητικών Συμβουλίων του ΔΗΠΠΑΚΥΘ, ΔΗΚΕΘ και της ΤΕΘ

Ιδρυτής του Αθλητικού Ομίλου Δήμου Θερμαϊκού – το 2000 – και Πρόεδρός του από το 2006 έως και σήμερα. Ο Όμιλος έχει να επιδείξει πανελλήνιες και Ευρωπαϊκές επιτυχίες.

Ίδρυσε τον πολιτιστικό σύλλογο «Πολίτης του Θερμαϊκού», που εξέδιδε παράλληλα την ομώνυμη εφημερίδα.

Δημιούργησε την κίνηση της «Κοινωνίας των πολιτών».

Του έχουν απονεμηθεί τα μετάλλια Αστυνομικής Αξίας Γ΄ και Β΄ τάξεως, Χρυσός Σταυρός του Τάγματος του Φοίνικα και του Τάγματος της Τιμής και έχει αναγορευθεί Ταξιάρχης του Τάγματος του Φοίνικα.

Έχει τιμηθεί σε ειδικές εκδηλώσεις για την προσφορά του στον Δήμο από τον Αθλητικό σύλλογο «Αχιλλέα Περαίας», τον Αθλητικό σύλλογο «ΠΑΟΝΕ» και τον «Πολιτιστικό σύλλογο Νέων Επιβατών».

Στις καινοτόμες κοινωνικές πρωτοβουλίες του περιλαμβάνεται η δημιουργία ειδικής ράμπας πρόσβασης Ατόμων Με Ειδικές Ανάγκες στο Αστυνομικό τμήμα Ν. Επιβατών. Η πρωτοβουλία αυτή αποτέλεσε την απαρχή για να γενικευθεί ο σχεδιασμός και η λειτουργία ράμπας πρόσβασης σε ΑμεΑ στα αστυνομικά τμήματα της χώρας.

ΚΟΜΜΑΤΙΚΗ ΣΤΗΡΙΞΗ: Δεν έχει ανακοινωθεί μέχρι τώρα επίσημα στήριξη κόμματος

Ιστοσελίδα της παράταξης: https://www.facebook.com/thelwtonnikodimarxo/

Εκλογικό Κέντρο:  Ανθέων και Ρωμανού, Περαία

parasxoy-eklogiko-kentro

Συνδυασμός “ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ για τον Θερμαϊκό” – ΠΑΡΑΣΧΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Συνδυασμός “ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ για τον Θερμαϊκό”

Υποψήφιος Δήμαρχος:
ΠΑΡΑΣΧΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι:

Εκλογική Περιφέρεια Θερμαϊκού

1. ΒΑΡΒΑΤΖΙΚΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΟΥΛΑ) του Νικολάου
2. ΒΑΡΔΑΚΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ του Λαζάρου
3. ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΕΛΕΝΗ του Γεωργίου
4. ΒΑΣΙΛΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Αθανασίου
5. ΓΙΑΜΠΑΖΟΛΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Θεόδωρου
6. ΓΚΑΛΤΣΙΔΟΥ ΝΙΝΑ του Σεραφείμ
7. ΓΟΥΝΑΡΗ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ ΕΜΜΕΛΙΑ (ΕΜΜΥ) του Θεόδωρου
8. ΔΑΝΔΟΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Κωνσταντίνου
9. ΘΑΝΟΓΛΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Αναστασίου
10. ΚΑΡΔΑΜΑΝΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ του Χριστοδούλου
11. ΚΕΠΑΠΤΣΟΓΛΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΗ (ΣΤΕΛΛΙΝΑ) του Φιλάρετου
12. ΚΥΜΟΥΝΔΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Αλέξανδρου
13. ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου
14. ΜΑΔΥΤΙΝΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Ιωάννη
15. ΜΑΛΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Χρήστου
16. ΜΗΛΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Ιωάννη
17. ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Γεωργίου
18. ΟΡΦΑΝΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Παρασκευά
19. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΚΟΥΤΟΥΛΑ ΑΛΕΞΙΑ (ΑΛΕΚΑ) του Αποστόλου
20. ΡΟΔΙΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Παναγιώτη
21. ΤΣΙΑΜΑ ΔΗΜΗΤΡΑ του Ιωάννη
22. ΤΣΙΑΟΥΣΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Χαράλαμπου
23. ΤΣΟΥΤΗ ΓΚΕΡΤΗ του Νικολάκη
24. ΦΕΣΣΑΣ ΣΤΕΛΙΟΣ του Θεοδοσίου
25. ΦΛΑΜΟΥΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Μιχαήλ
26. ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Χαράλαμπου
27. ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ (ΜΑΝΟΛΙΑ) του Συμεών

Υποψήφιοι Σύμβουλοι της Κοινότητας Αγίας Τριάδος

1. ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Αναστασίου
2. ΒΑΛΚΑΝΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ του Αθανασίου
3. ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Γρηγορίου
4. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Δημητρίου
5. ΠΑΥΛΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του Ιωάννη
6. ΠΟΥΓΑΤΣΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Φιλοκτήμωνοσ
7. ΤΣΕΛΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ του Δημητρίου

Υποψήφιοι Σύμβουλοι της Κοινότητας Νέων Επιβατών

1. ΒΟΥΚΑΤΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Δημητρίου
2. ΓΛΑΒΕΛΗΣ ΘΩΜΑΣ του Νικολάου
3. ΜΑΔΥΤΙΝΟΥ ΘΕΟΚΛΗ (ΛΙΤΣΑ) του Κωνσταντίνου
4. ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΣΓΑΛΗ ΣΟΥΛΤΑΝΑ (ΤΑΝΙΑ) του Κοσμά
5. ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΥ ΣΩΤΗΡΙΑ του Ιωάννη
6. ΤΣΙΑΝΚΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ του Πέτρου
7. ΤΣΙΓΚΩΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη

Υποψήφιοι Σύμβουλοι της Κοινότητας Περαίας

1. ΑΓΓΕΛΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ του Κυριάκου
2. ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Γεωργίου
3. ΓΚΑΝΤΑΛΙΔΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΑ (ΜΑΤΙΝΑ) του Ιωάννη
4. ΘΕΟΦΙΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Θεοφυλάκτου
5. ΙΓΓΛΕΖΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του Γεωργίου
6. ΜΑΛΛΙΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου
7. ΜΠΟΚΑΛΙΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ του Νικολάου
8. ΠΑΝΤΖΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αγγελου
9. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αλεξάνδρου
10. ΡΑΚΙΤΖΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Κωνσταντίνου
11. ΤΕΡΣΕΝΙΔΟΥ ΕΥΛΑΜΠΙΑ του Γκενάντι
12. ΤΣΕΡΚΕΖΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του Γκεόργκι
13. ΤΣΕΛΙΟΣ ΤΡΥΦΩΝ του Χρήστου

Εκλογική Περιφέρεια Eπανομής
Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι

1. ΑΛΕΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου
2. ΓΙΟΒΑΝΝΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Νικολάου
3. ΚΑΓΙΑΝΝΗ ΑΝΤΩΝΙΑ του Χρήστου
4. ΚΑΣΣΑΡΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Ηρακλή
5. ΚΟΕΜΤΖΙΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Ευσταθίου
6. ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αθανασίου
7. ΞΥΤΣΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Βασιλείου
8. ΠΑΣΧΑΛΙΔΟΥ ΣΕΒΑΣΤΗ (ΣΕΒΗ) του Γεωργίου
9. ΣΤΑΜΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου
10. ΤΣΙΡΟΥΛΗ ΒΕΝΕΤΙΑ του Λεοντίου
11. ΧΕΛΜΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Στυλιανού

Εκλογική Περιφέρεια Μηχανιώνας
Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι

1. ΖΑΦΕΙΡΗΣ ΤΗΝΙΔΙΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του Ιωάννη
2. ΚΑΛΦΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Χαράλαμπου
3. ΚΑΡΑΔΗΜΑΚΗ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑ (ΧΡΙΣΤΙΝΑ) του Κωνσταντίνου
4. ΚΙΛΙΝΚΑΡΙΔΟΥ ΝΑΤΕΛΑ του Μαρτίν
5. ΝΤΑΜΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Σάββα
6. ΝΤΙΤΣΙΟΣ ΙΑΚΩΒΟΣ (ΜΑΚΗΣ) του Ιωάννη
7. ΠΑΣΧΑΛΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Μιχαήλ
8. ΠΑΤΑΓΑ ΕΛΕΝΗ του Αποστόλου
9. ΤΖΙΤΖΙΚΑ ΜΑΡΙΝΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΠΟΠΗ) του Ιωάννη
10. ΤΣΑΚΑΛΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ του Βλαδίμηρου
11. ΤΣΟΥΓΑΝΤΖΑΛΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ του Ευάγγελου
12. ΦΑΛΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αντωνίου