ΜΩΡΑΛΗ ΝΤΙΝΑ – ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ – ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ

ΜΩΡΑΛΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (ΝΤΙΝΑ)

Βιογραφικό

ΜΩΡΑΛΗ ΝΤΙΝΑ

Υποψήφια Δήμαρχος Δήμου Θερμαικού

Δημοτική Παράταξη: ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ

laiki_syspeirosi

Η Ντίνα Μώραλη είναι γεννημένη στη Θεσσαλονίκη στα τέλη του 1966. Διαμένει από το 1994 στο Αγγελοχώρι, τόπος καταγωγής της και είναι μητέρα τριών παιδιών.

Είναι εκπαιδευτικός στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση. Μέλος του ΚΚΕ. Υπήρξε μέλος διοικητικών συμβουλίων συλλόγων γονέων και κηδόμενων και του Πολιτιστικού συλλόγου Αγγελοχωρίου.

Παλεύει για πάνω από 25 χρόνια μέσα από τις γραμμές του γονεικού, του πολιτιστικού και του εργατικού κινήματος για την υπεράσπιση του δικαιώματος της λαικής οικογένειας στη δουλειά, στη μόρφωση, στον πολιτισμό.

Από το 2010 δημοτικός σύμβουλος Θερμαϊκού ως επικεφαλής της Λαϊκής Συσπείρωσης.

ΚΟΜΜΑΤΙΚΗ ΣΤΗΡΙΞΗ: K.K.E.

Ιστοσελίδα Παράταξης:

Εκλογικό Κέντρο Παράταξης:

ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ Δημοτικής Παράταξης “ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ” – ΜΩΡΑΛΗ ΚΩΝ/ΝΑ

“ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ”

Υποψήφια Δήμαρχος:
ΜΩΡΑΛΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΑΓΓΕΛΟΥ

Υποψήφιοι   δημοτικοί σύμβουλοι:

Εκλογική Περιφέρεια  ΘΕΡΜΑΪΚΟΥ

1. ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ
2. ΓΙΑΝΝΑΡΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΣΤΕΦΑΝΟΥ
3. ΖΗΣΟΥ ΑΝΝΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
4. ΖΙΩΓΑ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ του ΙΩΑΝΝΗ
5. ΚΑΛΑΪΤΖΑΚΗ ΕΡΩΦΙΛΗ του ΣΤΑΥΡΟΥ
6. ΚΑΡΑΚΙΤΣΟΣ ΖΩΗΣ του ΑΧΙΛΛΕΑ
7. ΜΑΝΤΕΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ
8. ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
9. ΜΠΑΜΠΑΟΥΣ ΕΜMΑΝΟΥΗΛ του ΠΕΤΡΟΥ
10. ΝΙΧΩΡΙΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
11. ΠΑΝΤΕΚΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
12. ΡΟΥΣΑΚΗ ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ του ΧΡΗΣΤΟΥ
13. ΤΟΠΟΥΖΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
14. ΤΡΟΥΛΙΑΛΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ
15. ΤΣΑΛΙΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
16. ΤΣΑΝΟΥΣΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ του ΣΤΑΥΡΟΥ
17. ΤΣΙΟΡΒΑ ΣΟΦΙΑ του ΑΝΔΡΕΑ
18. ΤΣΙΩΛΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
19. ΧΑΤΖΑΡ ΝΟΥΧΑ του ΑΜΠΝΤΑΛΛΑ

Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι
Τοπική Κοινότητα Περαίας

1. ΑΛΑΜΑΝΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
2. ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ-ΓΙΑΝΝΑΚΗ-ΖΟΥΡΝΑΤΖΙΔΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του ΚΟΣΜΑ
3. ΔΑΒΙΤΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ του ΣΑΒΒΑ
4. ΔΟΥΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
5. ΖΟΥΝΑΡΕΛΗ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ του ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ
6. ΜΑΝΤΕΣ ΧΡΗΣΤΟΣ- ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ
7. ΜΑΡΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
8. ΜΠΑΜΠΛΕΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
9. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ
10. ΠΑΠΑΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΕΥΘΥΜΙΟΥ
11. ΠΟΛΥΚΑΡΠΟΥ- ΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
12. ΤΡΟΥΛΙΑΛΗ-ΝΑΛΜΠΑΝΤΗ ΜΑΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

Εκλογική Περιφέρεια   ΕΠΑΝΟΜΗΣ
Υποψήφιοι   δημοτικοί σύμβουλοι

1. ΑΛΑΜΑΝΙΩΤΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
2. ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΟΥ- ΝΟΥΣΗ ΕΛΕΝΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
3. ΓΚΙΚΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
4. ΔΕΛΙΟΤΖΑΚΗΣ ΖΗΣΗΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
5. ΡΟΥΣΑΚΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
6. ΣΙΝΑΚΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
7. ΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ
8. ΧΑΤΖΗΜΑΝΩΛΗ ΜΑΡΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι
Τοπική Κοινότητα Επανομής

1. ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΛΟΥΚΑ
2. ΚΑΤΣΙΑΣ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
3. ΚΟΚΚΑΛΗ – ΚΑΛΑΜΠΟΚΙΝΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΣΤΕΦΑΝΟΥ
4. ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ
5. ΣΟΦΙΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
6. ΦΩΤΙΑΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
7. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ- ΓΡΗΓΟΡΟΓΛΟΥ ΑΝΝΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

Εκλογική Περιφέρεια  ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ
Υποψήφιοι   δημοτικοί σύμβουλοι

1. ΙΩΣΗΦΙΔΗΣ ΔΑΥΙΔ του ΚΑΧΑΜΠΕΡ
2. ΜΟΤΣΙΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ
3. ΜΠΕΣΣΑ ΜΩΡΑΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΕΛΕΝΗ του ΑΝΔΡΕΑ
4. ΜΠΕΣΣΑΣ- ΜΩΡΑΛΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ
5. ΝΟΥΒΑΚΗ ΣΟΥΛΤΑΝΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ
6. ΡΟΥΣΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ
7. ΤΣΟΥΓΓΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
8. ΧΑΡΙΣΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι
Τοπική Κοινότητα Μηχανιώνας

1. ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
2. ΖΑΧΑΡΙΑΔΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
3. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΛΕΩΝΙΔΑ
4. ΣΤΙΒΑΚΤΑΚΗ ΝΙΚΗ του ΙΩΑΝΝΗ
5. ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ
6. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
7. ΦΩΤΙΑΔΟΥ – ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

 Υποψήφιοι Τοπικοί Σύμβουλοι

Τοπική Κοινότητα Αγγελοχωρίου

1. ΔΗΜΑΡΕΣΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
2. ΜΑΤΖΙΑΡΗ ΣΕΡΑΦΕΙΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
3. ΡΕΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
4. ΤΣΙΚΑΛΑ – ΠΑΠΑΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ ΑΡΕΤΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
5. ΧΟΝΔΡΟΥΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του ΝΙΚΗΤΑ