ekloges-nomos-thessalonikis

Αναλυτικά τα ονόματα όλων των υποψηφίων δημάρχων ανά δήμο στον νομό Θεσσαλονίκης. Πρωταθλητής ο δήμος Θεσσαλονίκης με συνολικά 22 υποψηφίους!

Τελικά, κατέβηκαν σχεδόν όλοι όσοι είχαν εκδηλώσει πρόθεση να είναι υποψήφιοι στους 14 δήμους του νομού Θεσσαλονίκης ανεβάζοντας τον συνολικό αριθμό των υποψηφίων δημάρχων σε 100!

Πρωταθλητής είναι ασφαλώς ο δήμος Θεσσαλονίκης με συνολικά 22 υποψηφίους. Ακολουθεί ο Δήμος Θερμαϊκού με 8. Έπονται οι δήμοι Καλαμαριάς, Λαγκαδά και Ωραιοκάστρου με 7. Από 6 υποψηφίους έχουν οι δήμοι Κορδελιού Ευόσμου, Θέρμης, Παύλου Μελά και Δέλτα. Τέλος, τον μικρότερο αριθμό υποψηφίων, από πέντε, έχουν οι δήμοι Αμπελοκήπων Μενεμένης, Πυλαίας Χορτιάτη, Νεάπολης Συκεών, Βόλβης και Χαλκηδόνας.
Βεβαίως, ενδέχεται κάποιος ή κάποιοι από τους 100 να κοπούν κατά τον έλεγχο των φακέλων που κατέθεσαν στο Πρωτοδικείο. Ο έλεγχος βρίσκεται σε εξέλιξη και η οριστική ανακήρυξη των υποψηφίων θα γίνει το αργότερο ως το Σάββατο 11 Μαΐου.

Οι υποψήφιοι ανά δήμο και ανά αλφαβητική σειρά είναι οι εξής:

ΔΗΜΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
1. Χάρης Αηδονόπουλος – «Συνέργεια – Πρώτα η Πόλη μας»
2. Κωνσταντίνος Αναγνωσταράς – «ΠΑΡΕΑ»
3. Σπύρος Βούγιας – «ΠΟΛΗχρωμη Θεσσαλονίκη»
4. Αντώνης Γαζάκης – «H Πόλη Ανάποδα-Δὐναμη Ανατροπής»
5. Σωτήρης Ζαριανόπουλος – «Λαϊκή Συσπείρωση»
6. Γρηγόρης Ζαρωτιάδης – «Υψίπολις»
7. Κωνσταντίνος Ζέρβας – «ΝΑΙ στη Θεσσαλονίκη»
8. Δημήτρης Ζιαπάσης – «Ενωμένοι Μακεδόνες»
9. Γιάννης Κουριανίδης – «Θεσσαλονίκη Πόλη Ελληνική»
10. Γιάννης Κούτρας – «Ανταρσύα στη Θεσσαλονίκη για την Ανατροπή»
11. Μάκης Κυριζίδης – «Θεσσαλονίκη Θετικά»
12. Πέτρος Λεκάκης – «Θεσσαλονίκη Πρώτη»
13. Αρτέμης Ματθαιόπουλος – «Ελληνική Αυγή»
14. Βασίλης Μωϋσίδης – «Θεσσαλονίκη των Πολιτών»
15. Γιάννης Νασιούλας – «Νέα Αρχή για τη Θεσσαλονίκη»
16. Κατερίνα Νοτοπούλου – «Θεσσαλονίκη Μαζί»
17. Γιώργος Ορφανός – «Η Θεσσαλονίκη είναι το Μέλλον»
18. Γιώργος Ρακκάς – «Μἐνουμε Θεσσαλονίκη»
19. Νίκος Ταχιάος – «Θεσσαλονίκη Υπεύθυνα»
20. Μιχάλης Τρεμόπουλος – «Οικολογία Αλληλεγγύη»
21. Σάββας Χαλιαμπάλιας – «Γίνεται Μπορούμε»
22. Παναγιώτης Ψωμιάδης – «Δύναμη Πολιτών»

ΔΗΜΟΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ – ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ
1. Σοφία Καρασαρλίδου – Εργατική Αντεπίθεση
2. Λάζαρος Κυρίζογλου – Δημοτική Συνεργασία
3. Γιώργος Κυριλλίδης – Πολίτες σε Δράση
4. Γιάννης Νοτάκης – Λαϊκή Συσπείρωση
5. Ηλίας Σμήλιος – Ανυπακοή

ΔΗΜΟΣ ΒΟΛΒΗΣ
1. Γιάννης Βαλέρης – Τα πάντα για τη Βόλβη
2. Θεοχάρης Ελευθεριάδης – Ανεξάρτητη Ενωτική Κίνηση Βόλβλης
3. Διαμαντής Λιάμας – Βόλβη Μπροστά
4. Βάσω Πολυζωίδου – Λαϊκή Συσπείρωση
5. Δημήτρης Στοΐτσας – Βόλβη Ισχυρός Δήμος

ΔΗΜΟΣ ΔΕΛΤΑ
1. Γιώργος Γλώσσης – Ώρα Ευθύνης
2. Αλέξανδρος Διαμαντόπουλος – Ο Δήμος μας
3. Γιάννης Ιωαννίδης – Επανεκκίνηση
4. Σπύρος Σταματάκης – Ξεκινάμε
5. Ευθύμιος Φωτόπουλος – Μπροστά ο Άνθρωπος
6. Λίνα Χατζηκυριακού – Λαϊκή Συσπείρωση

ΔΗΜΟΣ ΘΕΡΜΑΪΚΟΥ
1. Δημήτρης Καπλάνης – Το Μέλλον Τώρα
2. Συμεών Καψάλας – Θερμαϊκός Παγκόσμια Πόλη
3. Γιάννης Μαυρομάτης – Θερμαϊκός Νέα Πορεία
4. Ντίνα Μώραλη – Λαϊκή Συσπείρωση
5. Νίκος Παράσχου – Όλοι μαζί για τον Θερμαϊκό
6. Θεόδωρος Τζέκος – Συμμετέχω
7. Γιώργος Τσαμασλής – Θερμαγικός Καλύτερη ζωή για όλους
8. Γιώργος Χατζηβαλάσης – Δράση Πολιτών

ΔΗΜΟΣ ΘΕΡΜΗΣ
1. Δημήτρης Βλαχομήτρος – Μέτωπο Ρήξης και Ανατροπής
2. Φάνης Καρκατζούνης – Λαϊκή Συσπείρωση
3. Κωνσταντίνος Μπίκος – Βήμα στο Αύριο
4. Θεόδωρος Παπαδόπουλος – Δημοκρατική Ενότητα
5. Άννα Τσιφτελίδου – Παρέμβαση Πολιτών
6. Χρήστος Φάσσας – Ο Δήμος μας Αύριο

ΔΗΜΟΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
1. Βεκέντιος Αντωνάκης – Λαϊκή Συσπείρωση
2. Δημήτρης Αρκούδης – Καλαμαριά Αλλιώς
3. Θεόδωρος Βολτσίδης – Πατριωτική Δύναμη Καλαμαριάς
4. Γιάννης Δαρδαμανέλης – Γενιά Δημιουργίας
5. Θεοδόσης Μπακογλίδης – Συνεργασία για την Καλαμαριά
6. Αβραάμ Περσίδης – Η Καλαμαριά που μας αξίζει
7. Άρης Τεμεκενίδης – Καλαμαριά Πρώτη Ξανά

ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ – ΕΥΟΣΜΟΥ
1. Γιάννης Γιαννακόπουλος – Κοινωνία Ευθύνης
2. Νίκος Ζυγάς – Συμμαχία Πολιτών
3. Γιάννης Καμαρινός – Ξεκινάμε από την αρχή
4. Θανάσης Κοκόνας – Λαϊκή Συσπείρωση
5. Κλεάνθης Μανδαλιανός – Νέα Πνοή
6. Πέτρος Σούλας – Δήμος για όλους

ΔΗΜΟΣ ΛΑΓΚΑΔΑ
1. Ελπινίκη Ανδρεάδου – Πολίτες με Όραμα
2. Γιάννης Αναστασιάδης – Νέα Αρχή
3. Φίλιππος Γεωργουδάκης – Λαϊκή Συσπείρωση
4. Χρύσα Σάμου – Δημοτικός Συναγερμός
5. Μαρκέλλα Ταυρίδου – Ενεργός Δημότης
6. Γιάννης Ταχματζίδης – Δύναμη Ευθύνης
7. Θεόδωρος Τζιαμπάζης – Σύμπραξη Δημιουργίας για τον Δήμο Λαγκαδά

ΔΗΜΟΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ – ΣΥΚΕΩΝ
1. Χαράλαμπος Βέλλης – Λαϊκή Συσπείρωση
2. Σίμος Δανιηλίδης – Νέα Αυτοδιοίκηση
3. Ηλίας Ζάχαρης – Κοινωνική Συνεργασία
4. Γιάννης Λαθήρας– Η Πόλη Αλλιώς
5. Λάζαρος Ωραιόπουλος – Άλμα στο Μέλλον

ΔΗΜΟΣ ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
1. Δημήτρης Δεληγιάννης – Αλλάζω την Πόλη μου
2. Δημήτρης Δεμουρτζίδης – Ευ Πόλις
3. Άρης Ιακωβίδης – Ανανεωτική Κίνηση Πολιτών Παύλου Μελά
4. Γιώργος Λίλτσης – αναΤΡΟΠΗ
5. Μάριος Παλάντζας – Λαϊκή Συσπείρωση
6. Σίσυ Φραγκοπούλου – Πόλη Μπροστά Προοδευτική Συμμαχία για τον Δήμο Παύλου Μελά

ΔΗΜΟΣ ΠΥΛΑΙΑΣ – ΧΟΡΤΙΑΤΗ
1. Γιώργος Αντωνόπουλος – Δύναμη Αλλαγής
2. Ιγνάτιος Καϊτεζίδης – Δύναμη Ενότητας
3. Κωνσταντίνος Καρπούζης – Δημιουργική Αλλαγή
4. Οδυσσέας Μααΐτα – Λαϊκή Συσπείρωση
5. Ελένη Ρουσάκη – Σύγχρονος Δήμος Αυτοδιοικητική Κίνηση Πολιτών Δήμου Πυλαίας Χορτιάτη

ΔΗΜΟΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ
1. Σταύρος Αναγνωστόπουλος – Δύναμη Αναγέννησης
2. Μηνάς Μηντζαρίδης – Ενεργοί Δημότες Χαλκηδόνας
3. Παναγιώτης Μαρκίδης – Λαϊκή Συσπείρωση
4. Μαυρουδής Μηντσιούδης – Κίνηση Αλλαγής
5. Κώστας Σαραφίδης – Σύμπραξη Ευθύνης

ΔΗΜΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ
1. Αστέριος Γαβότσης – Πολιτεία με Όραμα
2. Γρηγόρης Εδιρνέλης – Αλληλεγγύη Ανατροπή
3. Άγγελος Θέμελης – Λαϊκή Συσπείρωση
4. Γιώργος Παπακωνσταντίνου – Δύναμη Δημιουργίας
5. Ανέστης Πολυχρονίδης – Συνεργασία Τώρα
6. Παντελής Σκαρλάτος – Ανάσα
7. Παντελής Τσακίρης – Πρωταγωνιστές Ξανά

Πηγή: voria.gr

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Παρακαλώ το σχόλιό σας
Το όνομά σας εδώ